Magyar-horvát szurkolói szemmel

Pár mondatot elmondanék a meccsről, szurkolói szemmel nézve, hiszen én is ott voltam a stadion lelátóján.

Nos, a tegnapi meccs nagyon kétarcú volt. Az első félidő viszonylag kiegyenlített játékot hozott, a horvátok egy hajszálnyival nőttek csak fölénk, viszont a második félidőben egyértelműen jobbak voltunk az ellenfélnél, többször beszorítottuk őket, és így összességében az egész meccset nézve jobbak voltunk a horvátoknál. A második félidei teljesítmény már EB-szintű volt, Az 1-1 nem rossz eredmény, főleg ilyen játékkal, ilyen ellenfél ellen. Hogy mi kellett ahhoz, hogy gyökeresen megváltozzon a második félidei játékunk az elsőhöz képest? Először is egy magában hinni akaró, alázatos, egységes, lelkes csapat, egy fantasztikus szurkolótábor, egy motiválatlan horvát válogatott, és taktikailag pedig az, hogy feljebb toltunk a védekezésünket. Néhány játékos feljavult a második félidőre, néhányuk egész meccsen jól játszott, egyikük-másikuk pedig nem bizonyította be, hogy ott lenne a helye az EB-keretben. Senkit sem akarok lehúzni, de szerintem Korhut és Szalai is alulról lógott ki a válogatottból. Kádár Tamás hiánya egyértelműen érződött a bal oldalon, Fiola pedig csak a második félidőben kezdett játszani, hozzáteszem, akkor a csapat egyik legjobbja volt. A mieink két legjobbja szerintem Lang és Kleinheisler volt. Dzsudzsák is hajtott, de az első félidei teljesítménye szinte értékelhetetlen volt, klasszis szabadrúgásával viszont feledtette azt. Az látszik, hogy a kis szögletekkel nem érdemes próbálkoznunk.

Összegezve tehát jó meccs volt, megérte kimenni a stadionba, és második félidei játékunkra lehet építeni az EB-n.